Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 3

Lekarze specjaliści:

Reumatolog

Reumatolog diagnozuje i leczy choroby układu kostnostawowego, choroby tkanki łącznej i tkanki miękkiej. Leczy schorzenia o charakterze zwyrodnieniowym, reumatycznym, zapalnym.

Reumatolog planuje rehabilitację leczniczą, kieruje na leczenie sanatoryjne, decyduje o konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego. Objawami, które powinny skłonić Pacjenta do wizyty u reumatologa, są: obrzęki stawów, sztywnienie stawów (również po przebudzeniu), bóle stawów, mięśni, kości, długo utrzymująca się gorączka lub stan podgorączkowy, którym nie towarzyszy infekcja, trudności ze schylaniem się.

W porę podjęte leczenie co prawda nie cofnie efektów choroby, ale w porę zahamuje jej rozwój i nie dopuści do jej ekspansji w organizmie.

Najczęstsze choroby i dolegliwości rozpoznawane i leczone przez reumatologa:

  • łuszczycowe zapalenie stawów,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
  • gorączka reumatyczna,
  • przewlekłe stany zapalne tkanki łącznej,
  • toczeń rumieniowaty układowy,
  • zapalenie skórno-mięśniowe,
  • twardzina układowa,
  • przewlekłe niezakrzepowe zapalenie naczyń.

Harmonogram pracy:

lek. med. Bartosz Kowalski

Soboty 9:00-15:00

Rejestracja:

Pn-Pt:  8:00-20:00
Sob: 9:00 -15:00
Tel: 600 148 371

Neurolog

Neurologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Ośrodkowy układ nerwowy (OUN) to nic innego jak mózg i rdzeń kręgowy, neurolog jest więc pomocny w badaniu przyczyn oraz leczeniu bólów głowy oraz nieprawidłowości, których źródło tkwi w mózgu (np. zaburzenia widzenia, mowy, problemy z równowagą, koordynacją). Neurolog może pomóc w diagnozie bólow kręgosłupa z uwagi na fakt, że ich przyczyną jest ucisk na nerwy.

Neurolog zajmuje się też schorzeniami obwodowego układu nerwowego, czyli połączeniami między OUN a poszczególnymi narządami a mięśniami.

Neurochirurgia jest działem medycyny, który do leczenia oraz profilaktyki schorzeń obwodowego i centralnego układu nerwowego wykorzystuje metody chirurgiczne. Lekarz neurochirurg kwalifikuje pacjenta do zabiegu oraz prowadzi jego leczenie zarówno w okresie przedoperacyjnym, operacyjnym i pooperacyjnym.

Harmonogram pracy:

Lek. med. Aneta Kowalska

Soboty 9:00-15:00

Rejestracja:

Pn-Pt:  8:00-20:00
Sob: 9:00 -15:00
Tel: 600 148 371