Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 3

FIZYKOTERAPIA

Jest jedną z form fizjoterapii i części medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi czynnikami fizykalnymi. W Centrum Leśna możecie Państwo skorzystać z następujących zabiegów:

Elektroterapia to inaczej leczenie prądem. Jest to zabieg, podczas którego stosuje się różnego typu lecznicze prądy – stałe lub zmienne, o różnej częstotliwości. Elektroterapia jest odmianą fizykoterapii i stosowana jest w leczeniu objawowym schorzeń między innymi układu ruchu.

 Laseroterapia – jako dziedzina fizykoterapii, jest to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego

Ultrasonoterapia  -jest działem fizykoterapii, w którym do celów leczniczych wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Fala ultradźwiękowa wnikając w głąb organizmu powoduje wiele zmian o działaniu mechanicznym, działaniu cieplnym i działaniu fizykochemicznym

 Krioterapia – To leczenie za pomocą zimna. Przyczynia się do poprawy przepływu tlenu we krwi, wspomaga wydzielanie endorfiny, wpływa na wzrost odporności. Oferujemy krioterapię miejscową oraz ogólnoustrojową.